Deski do krojenia
online shop

Deski do krojenia

Jeśli kochasz gotować na pewno potrzebujesz dobrych noży oraz solidną, stabilną deskę do krojenia. Taką, na której krojenie będzie czystą przyjemnością zamówisz w jednym ze standardowych wymiarów, ale na życzenie wykonam też w innym. Wybierz sam z jakiego drewna będzie Twoja deska: dębu, jesionu, lub olchy.

Deskę polecam zamówić na gumowych nóżkach, które sprawią, że nie będzie się ona ślizgać. Grubość także wpłynie na wygodę użytkowania. Jeśli ma to być deska do serwowania nie ma potrzeby, by była grubsza niż 2 cm. Deski do codziennego użytku ok 3-4 cm sprawdzą się lepiej, gdyż dzięki swojej wadze nie będą ślizgać się praktycznie wcale. Przeschłe, nie olejowane deski mogą zacząć pękać z czasem, dlatego warto zapamiętać kolor oraz fakturę dobrze zabezpieczonej olejem deski i regularnie ją odświeżać.

Każdą deskę możesz zamówić z już nałożonym olejem lub surową. Nie wszystkie oleje nadają się do takiego zastosowania, wiec upewnij się, że produkt, który wybierzesz będzie odpowiedni. Do każdej deski otrzymasz w prezencie olej mineralny, by w każdej chwili móc ją odświeżyć.

Pamiętaj, żeby nigdy przenigdy drewnianej deski nie wkładać do zmywarki! Deskę najlepiej po każdym użyciu przetrzeć wilgotną ścierką lub gąbką z samą wodą i przetrzeć suchą szmatką/papierem ręcznikowym. Gdy deska nie będzie chciała się doczyścić wystarczy przetrzeć ją octem i gruboziarnistą solą.

Miłego krojenia!

Więcej o konserwacji desek dowiesz się TUTAJ.