Regulamin i ogólne warunki zakupu:

 1. Wszystkie produkty w sklepie są wykonywane na zamówienie według projektu dostępnego dla kupującego.
 2. Zamawiając dowolny produkt zgadzasz się na przewidywany termin jego realizacji. Terminy różnią się w zależności od zamówionego produktu oraz dostępności materiałów, jeśli zamówiono inne. Maksymalny czas realizacji dla wszystkich mebli to od 2 do 8 tygodni, wyjątkiem są produkty z terminem ustalanym indywidualnie (np. kuchnia, nietypowa zabudowa, trudno dostępny materiał).
 3. Termin realizacji może ulec zmianie w przypadku opóźnień związanych z zewnętrznymi podwykonawcami, pomyłkami podwykonawców i sytuacjom losowym, nie wynikającym z winy sprzedającego. W przypadku nie poinformowania kupującego o sytuacjach mających znaczny wpływ na termin realizacji przysługuje prawo do otrzymania rekompensaty, ustalanej indywidualnie.
 4. Zgodnie z prawem zamawiając meble na wymiar nie przysługuje prawo do ich zwrotu, prosimy o przemyślany zakup. Szczególną uwagę prosimy zwrócić na wymiary i użyte materiały podane w projekcie produktu lub podane przez Państwa w zamówieniu.
 5. Zamówienie może zostać przerwane w realizacji przez sprzedającego w sytuacji kiedy stwierdzi się, że dana konstrukcja musi zostać zmodyfikowana, a kupujący nie wyraża na to zgody. (Przykład: Konieczność zmiany systemu do rozsunięcia blatu o nietypowym wymiarze, powodujące zwiększenie kosztu produkcji, za czym idzie wysokości ceny.) Wszelkie tego typu zdarzenia są omawiane przed zakupem i nie powinny występować po ustaleniu szczegółów zamówienia. O każdej konieczności ewentualnej zmiany kupujący zostanie poinformowany na dane podane podczas składania zamówienia. W przypadku braku odpowiedzi ze strony kupującego, sprzedający zastrzega sobie prawo do wydłużenia czasu realizacji zamówienia. (min. 2 dni robocze licząc od dnia następnego od otrzymania wiadomości)
 6. Wszelkie reklamacje będą rozpatrywane indywidualnie po osobistych oględzinach lub po przesłaniu zdjęcia i opisu reklamacji oraz dokumentu potwierdzającego zakup na adres info@karaon.eu. W przypadku uszkodzenia produktów w czasie wysyłki należy sporządzić protokół w obecności kuriera i niezwłocznie poinformować o tym sprzedającego. Zaleca się wykonać zdjęcia w obecności kuriera.
 7. Zamawiając produkty ze strony wyrażają Państwo zgodę na przyjętą technologię produkcji. Dla każdego produktu stosowane są różne techniki i okucia, w związku z czym zachęca się do podjęcia kontaktu w celu rozwiania wszelkich wątpliwości.
 8. Zastosowane technologie
  • Wykończeniem blatów i elementów drewnianych domyślnie jest olejowosk firmy Osmo (różne warianty) lub lakier chemoutwardzalny niemieckiej firmy Hesse-Lignal. Drewniane elementy są domyślnie zabezpieczane ww. olejowoskiem. Elementy z forniru lub obłogu lakierowane ww. lakierem.
  • Stalowe elementy malowane są proszkowo lub zabezpieczane ww. lakierem chemoutwardzalnym niemieckiej firmy Hesse-Lignal po uprzednim przygotowaniu powierzchni.
  • Poziom wilgoci w drewnie zmienia się w zależności od pory roku, co może spowodować drobne pęknięcia, zwłaszcza w blatach z sękami itp.. W przypadku pojawienia się niepokojących zmian proszę upewnić się, że warunki przetrzymywania mebli są odpowiednie (temperatura w pomieszczeniu, obecność grzejników w bliskim otoczeniu, wilgoć w pomieszczeniu mogą mieć znaczny wpływ na pracę drewna)
  • Standardem okuć jest marka Blum. Dotyczy to zawiasów, systemu prowadnic szuflad oraz wybranych akcesoriów (wyszczególnionych w opisach). Jeśli produkt posiada elementy inne, informacje o nich dostępne są w opisie produktu. (np. konkretny model ładowarki zbliżeniowej pod blatem). Istnieje możliwość wykorzystania elementów dostarczonych lub wskazanych przez kupującego przed złożeniem zamówienia.
  • W produktach sporadycznie mogą pojawić się drobne, płytkie rysy (np. na stelażu), niewidoczne z odległości powyżej 1m. Nie stanowią one wady produktu. Jeśli produkt ma mieć gwarantowany ich brak, prosimy napisać o tym w komentarzu do zamówienia, a dołożymy dodatkowych starań, by tego uniknąć.
  • Drobne ubytki w materiale (np. łączenia obłogów) mogą być uzupełnione szpachlą o dopasowanym kolorze do drewna (małe ubytki); żywicą epoksydową lub w inny sposób ustalany indywidualnie przed zakończeniem produkcji.
 9. Drewno z biegiem lat zmienia odcień, w związku z czym nie podlega on (odcień) gwarancji. Dotyczy to również elementów fornirowanych i w obłogu, a także żółknięcia lakierów, w przypadku lakierów o własnej barwie np. biały połysk.
 10. Wyjątkiem od pkt. 1 są produkty opisane jako ‘wysyłka natychmiast’ lub ich stan magazynowy jest większy lub równy 1)
 11. Każdy produkt posiada indywidualny projekt/model 3D, na podstawie którego zawierana jest umowa sprzedaży w momencie złożenia zamówienia.
 12. Dopuszcza się sprzedaż produktu opartego o projekt/model 3D z innymi parametrami, gdy różnice nie są znaczne. (Przykład: zamawiając szafkę RTV o długości 185 cm, nie różni się ona w użytkowaniu od modelu szafki o długości 180 cm. Nie dopuszcza się sytuacji, gdy sprzedany produkt posiada więcej, lub brakuje w nim jakiś elementów (widocznych z zewnątrz), okuć, szuflad itp. Drobne zmiany mogą zostać opisane w komentarzu do zamówienia i również nie wymagają osobnego projektu (np. dodatkowy port na kable, zmiana koloru stelaża, wspornik pod blatem, inna grubość blatu, itp.). Wszystkie zmienione projekty/modele 3D w formie zrzutów ekranu mogą Państwo otrzymać na wskazany adres e-mail przed złożeniem zamówienia w celu upewnienia się, że produkt spełnia Państwa oczekiwania. Część produktów posiada model 3D dostępny online, po wejściu w odpowiedni odnośnik w opisie. Na indywidualne potrzeby taki model można zamówić za dodatkową opłatą od 19 PLN do 99 PLN w zależności od trudności wykonania. Koszt projektu kuchni ustalany jest indywidualnie, lecz jest nie wyższy niż 300 PLN.
 13. Kupując produkt z samego projektu (bez załączonego zdjęcia) dopuszcza się niewpływających na wygląd oraz użytkowanie zmian w konstrukcji produktu (np. grubsze lub cieńsze elementy, dodatkowe elementy konstrukcyjne wewnątrz)
 14. Koszty wysyłki to od 20 PLN (w przypadku deski do krojenia) do 250 PLN (w przypadku palety z dużym, złożonym produktem), w związku z czym zaleca się zakup z metodą ‘kurier – indywidualne koszty wysyłki’ i pozostawienie wiadomości. O koszcie zostaną Państwo powiadomieni po otrzymaniu zamówienia przez sprzedającego i niezwłocznym ustaleniu szczegółów z odpowiednim przewoźnikiem. W związku z charakterem prowadzonej sprzedaży, zmian w wadze, wymiarach i kształtach produktów, ich koszt wysyłki zmienia się, uniemożliwiając utrzymanie jednego, dokładnego cennika.
 15. Wszelkie kwestie nie opisane w regulaminie rozpatrywane będą indywidualnie.